Αρχική Σελίδα   |    ΔΗΜΟΣ ΛΑΓΚΑΔΑ    |    ΟΙ ΔΗΜΟΙ    |    ΟΙΚΙΣΜΟΙ    |    ΑΞΙΟΘΕΑΤΑ & ΜΟΥΣΕΙΑ    |    ΣΥΛΛΟΓΟΙ    |    ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ    |    ΑΓΓΕΛΙΕΣ    |    ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΕΙΤΕ    |    ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

Λίστα Ενημέρωσης

Συμπληρώστε το email σας για να λαμβάνετε ενημερώσεις.

ΔΥΝΑΤΟ ΜΑΤΣ ΣΤΟΝ ΛΑΓΚΑΔΑ ΜΕ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΑΡΗ
29-02-2016

Παρότι βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ στον Λαγκαδά, ο Aρης έκανε την ανατροπή, αγωνιζόμενος μάλιστα με δέκα παίκτες και πήρε μία δύσκολη και πολύτιμη νίκη με 2-3 επί της ΑΠΕ Λαγκαδά, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής.

Οι "κίτρινοι" αύξησαν έτσι τη διαφορά τους από τον Νέστο Χρυσόπουλης (είχε ρεπό) στους 11 βαθμούς, ενώ τον υποδέχονται στο "Κλεάνθης Βικελίδης" για την επόμενη αγωνιστική με στόχο να "καθαρίσουν" και μαθηματικά την υπόθεση άνοδος στη Football League.

Το σύνολο του Νίκου Αναστόπουλου έβγαλε ψυχή στο τέλος και κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς παίζοντας με παίκτη λιγότερο, ενώ η ΑΠΕ Λαγκαδά δεν κατόρθωσε να φτάσει στο θετικό αποτέλεσμα αν και πήρε δύο φορές προβάδισμα.

Στο 37΄ ο Πολίτης άνοιξε το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, στέλνοντας τους γηπεδούχος με προβάδισμα στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου. Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ο Άρης κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση με γκολ του Τάτου στο 47΄. Ωστόσο η ΑΠΕΛ πήρε εκ νέου προβάδισμα στο σκορ, με τον Ντούνγκα να σημειώνει το 2-1 με προβολή μετά από αντεπίθεση. Η απάντηση του Άρη ήρθε και πάλι άμεσα, με τον Καπνίδη να ισοφαρίζει σε 2-2 στο 68΄. Στο 76΄ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Μελισσάς, όμως οι "κίτρινοι" δεν τα παράτησαν και "απέδρασαν" με το διπλό από τον Λαγκαδά. Λυτρωτής ήταν ο Κυβελίδης, ο οποίος σκόραρε με κεφαλιά διαμορφώνοντας το τελικό 2-3.